
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.991 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Weight | 2.012816 mg |
| Self Resonant Frequency | 17 MHz |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 3 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.85 Ω |
| Test Frequency | 2 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 3 mA |
| Type | Multilayer |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 8451
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.03505 | $0.35050 |
| 50 | $0.03211 | $1.60550 |
| 100 | $0.02941 | $2.94100 |
| 500 | $0.02677 | $13.38500 |
| 1000 | $0.02436 | $24.36000 |
| 3000 | $0.02174 | $65.22000 |
| 5000 | $0.01941 | $97.05000 |
